ART / Oil paintings / Oil painting 15601016
nr 1560 1016
Torsten Palm
(1885-1934), Sverige
Torsten Palm (1885-1934), Sweden. Öländskt landskap. "Torsten Palms minnesutställning i Nationalmuseum 1945", Signerad och dated 1932. Oil on panel, 49x59 cm, outer dimensions including frame: 67x78 cm,
OIL PAINTING, Öländskt landskap. "Torsten Palms minnesutställning i Nationalmuseum 1945", Signerad och daterad 1932. Olja på pannå, 49x59 cm, yttermått inklusive ram: 67x78 cm
Torsten Palm, Swedish painter, born 1885, dead 1934.
6000
SEK 12000
Monday August 28 2023
at 19:37:36
4.000 kr
4.200 kr
4.400 kr
5.200 kr
5.400 kr
6.200 kr
6.000 kr
6.200 kr (Robot)
9.200 kr
11.000 kr
11.500 kr
- Klassiska
Aug 28
Klassiska
Read more about Klassiska